ייעוץ פיננסי – מה זה ומי צריך את זה?

ייעוץ פיננסי – מה זה ומי צריך את זה?
 
 

ייעוץ פיננסי אינו מנת חלקם של בעלי עסקים בלבד, אלא גם של אנשים פרטיים כמוכם וכמונו. מה שאומר שיכול להיות שגם אתם תצטרכו להזמין יועץ פיננסי שיסייע לכם. אינכם צריכים לחכות להחמרה של המצב כדי להזמין איש מקצוע שמתעסק בתחום זה. במאמר הבא אנו הולכים להסביר לכם על תפקידו של יועץ פיננסי, כך תוכלו להבין מי זקוק לשירותיו. לא מן הנמנע כי אפילו אתם תצטרכו להזעיק אותו כדי שיסייע לכם במצבים שונים. ליועץ פיננסי יש יתרונות רבים שלא תמצאו אצל אנשי מקצוע אחרים שנותנים שירותים דומים. בסוף עם היועץ הפיננסי המתאים תוכלו לעלות על דרך המלך ולמצוא את עצמכם משיגים את ההישגים אותם הצבתם לעצמכם. עם התנהלות פיננסית נכונה תוכלו לראות כי הדברים שהיו נראים לכם בלתי אפשריים יהפכו למציאותיים. 

מה זה ייעוץ פיננסי?

ייעוץ פיננסי הוא תהליך בו נותנים לאדם מסוים טיפים להתנהלות פיננסית נכונה. לצערנו ישנם אנשים רבים המתנהלים בצורה חסרת אחריות בכל מה שנוגע לעניין הפיננסי. הייעוץ נועד על מנת לספק תובנות וטיפים שיהיו נכונים לאדם ספציפי בהתאם לחייו. הרי ברור לכם כי הטיפים שנכונים לאדם אחד, לא בהכרח יהיו נכונים לאדם אחר. בזכות הייעוץ הפיננסי יהיה ניתן לחזור ולעלות במהרה על דרך המלך ולהחזיר את המצב לקדמותו. ישנם כאלה שעד שלא משקפים להם את המציאות, הם מתקשים להכיר בחומרת המצב.  

מה התפקיד של יועץ פיננסי?

התפקיד של היועץ הפיננסי הוא להתוות את הדרך הנכונה לכל אחד ולכל אחת מאיתנו. היועצים הפיננסיים לומדים רבות את התחום ומכירים אותו על כל גווניו. בזכות הידע שהם צברו, יש להם את היכולת להניע אנשים לבצע פעולות שיטיבו עמם. היועץ הפיננסי נדרש להיות בקשר רציף עם האדם שמקבל את הייעוץ. השאיפה תהיה למנוע מאותו אדם לעשות מהלכים שהוא עשוי להתחרט עליהם בעתיד. הליווי האישי יחד עם הטיפים הנקודתיים אמורים לשפר את המאזן הפיננסי ולהביא את אותו אדם לחוף מבטחים. אין דבר יותר משמח מאשר לראות אנשים שמתייצבים וחוזרים להתנהל בצורה טובה ומפוקסת. 

ייעוץ פיננסי אישי

הייעוץ הפיננסי האישי הוא ייעוץ שניתן לאנשים פרטיים שנמצאים במציאות לא פשוטה. אותם אנשים מתקשים לסגור את החודש, דבר שמקשה עליהם לבצע את הפעולות הרצויות עבורם. ייעוץ מסוג זה יהיה שונה מכיוון שהוא יגרום לאיש המקצוע לחשוב בצורה מעט שונה. הרי ההוצאות של האדם הפרטי יהיו שונות בתכלית בהשוואה להוצאות של בעל עסק. חיסכון בהוצאה המשפחתית עלול לפגוע באיכות החיים שאליה הורגלה המשפחה. כל פעולה צריכה להתבצע בצורה אפקטיבית, אך בו בזמן גם בזהירות ובקפדנות. הייעוץ הפיננסי הוא קריטי מכיוון שהוא משפיע על כל בני המשפחה ללא יוצא מן הכלל. ייעוץ פיננסי אישי יכול להחזיר את המשפחה לדרך המלך, ולמנוע מציאות עגומה ולא נעימה בלשון המעטה. 

ייעוץ פיננסי לעסקים

על מנת שעסק ישמור את הראש מעל המים יהיה עליו להתנהל נכון במישור הפיננסי. עסקים קטנים וחברות בע״מ רבים נסגרים מדי שנה בגלל התנהלות כספית כושלת והגעה עד לפשיטת רגל. יועץ פיננסי עסקי הוא איש מקצוע שיודע איך לשפר את ההתנהלות העסקית. אותו איש מקצוע אמור להכיר את העולם העסקי, ולהבין אילו צעדים ניתן לעשות. כמובן שהייעוץ הכלכלי אמור להיות כזה שמביא שיפור מהיר ואפקטיבי לקופה העסקית. ברגע שהתזרים העסקי יהיה חיובי ניתן יהיה לבצע כל מיני פעולות שדחו אותן עד לאותה נקודת זמן.

מתי כדאי לבצע ייעוץ פיננסי?

ייעוץ פיננסי למשפחות נדרש כאשר המצב הכלכלי אינו מצליח להתייצב. כמובן שלא צריך להזדרז לפנות לייעוץ פיננסי, יש כאלה שמצליחים לייצב את עצמם. אך תזכרו כי בעיות כספיות במשפחה עשויות להשליך על המרקם המשפחתי ולשנות אותו. אל תזכרו לפנות לאיש מקצוע כאשר המציאות נמצאת על סף שבר. הביאו את עצמכם לסיטואציה בה אתם מקבלים ייעוץ פיננסי לפני שדברים מסתבכים. אם אתם מרגישים שהמינוס גדל בכל חודש יהיה עליכם לעשות מעשה לפני שהמצב מחמיר. תיקחו בחשבון כי כל יום שעובר רק עשוי להרחיק אתכם מהשגת המטרה הרצויה לכם. עם האיש הנכון תראו כיצד המצב משתפר והמציאות הופכת להיות טובה פי כמה. 

ייעוץ פיננסי לחברות יכול להתבצע גם אם המצב נראה טוב על פניו. הרי החברות צריכות להתנהל כל הזמן בצורה טובה במישור הפיננסי על מנת להצליח. מספיקה טעות אחת קטנה שתביא אתכם להתמודד עם מציאות שכמותה לא הכרתם. ייעוץ פיננסי יכול להיות ייעוץ שמטרתו לבנות תוכנית סדורה לפני שמתחילים את הפעילות העסקית. בו בזמן ישנם בעלי עסקים שפונים לייעוץ עסקי כאשר ההוצאות העסקיות גוברות על ההכנסות. במקרה כזה כולם מבינים כי זה עניין של זמן עד שהעסק יתקשה להתקיים. גם כאן ישנה חשיבות לפנות לייעוץ עסקי במהרה לפני שהמציאות תהפוך להיות בלתי הפיכה.

איך בוחרים יועץ פיננסי?

על מנת שתוכלו לבחור יועץ פיננסי יהיה עליכם להבין לעומק את תפקידו ואת חשיבותו. ישנם יועצים פיננסיים שמתמחים בסיוע למשפחות, אחרים מתמחים בייעוץ לחברות. יהיה עליכם לבחור את האיש הנכון לכם, זה שמגיע עם ההכשרה המתאימה. בו בזמן תרצו לדעת כי מדובר על יועץ פיננסי עם אחוזי הצלחה גבוהים למדי. ברגע שליועץ הפיננסי יהיו אחוזי הצלחה גבוהים, תדעו כי ניתן לסמוך עליו לגמרי. תבחנו מראש כמה יעלה לכם לקבל את הייעוץ הפיננסי מאותו איש מקצוע. הרי לצד החיסכון הכספי, חשוב להבין כי ההוצאה הכספית לא תהיה כבדה. כל זאת יחד עם חיבור אישי טוב ועם הרגשה פנימית שמדובר על האדם הנכון שיסייע לכם להיחלץ מהפלונטר.

 
 
זקוקים לעזרה או ייעוץ?
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם
תוכן עניינים
למשרד רואה חשבון בבאר שבע
דרוש/ה מנהל/ת חשבונות
דרישות תפקיד
  1. הנהלת חשבונות מסוג 2 לפחות.
  2. יכולת עבודה בתנאי לחץ.
  3. יחסי אנוש טובים ותודעת שירות גבוהה.
  4. יתרון - ניסיון קודם.
  • המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.
שלחו לי הודעה 🙂