החזר מס של רשות המסים לשכירים ועצמאים

החזר מס של רשות המסים
 
 

שנת המס החולפת הסתיימה לה, זה בדיוק הזמן לבדוק האם מגיעים לכם החזרי מס. להפתעתכם יכול להיות שהמדינה חייבת לכם כסף, אך אינכם מודעים לכך. מרבית המילים הקשורות למס אינן מתקבלות בברכה, אך החזרי מס זה כבר סיפור אחר. מדובר על החזרים של כספים אותם המדינה גבתה מכם שלא לצורך. לא פעם מתרחשים מקרים בהם המדינה גובה סכומי מס לפי מידע ישן שנמצא ברשותה. במקרה כזה תוכלו לדרוש מהמדינה או מרשויות המס ליתר דיוק את הכספים המגיעים לכם. כמובן שלא כולם זכאים להחזר כספי מס, אך המציאות מלמד שיש המון זכאים שלא מודעים לכך.

חושבים שמגיעים לכם כספים מהחזרי מס גבוהים או לא מדויקים?

יש לכם הזדמנות לבדוק זאת בקלות רבה על ידי בדיקת החזר מס הכנסה. ריכזנו לכם את כל המידע החשוב, גם אם לא יצא לכם לדרוש החזרי מס בשנים הקודמות.

לבדיקת זכאות להחזר מס
השאירו פרטים ובואו נדבר

מתי צריך לבצע בדיקת החזר מס הכנסה?

בדיקת החזר מס לשכירים צריכה להיעשות בסוף השנה האזרחית. את הבדיקה עושים בסוף השנה על מנת לבחון זכאות לאותה השנה ספציפית. רשויות המס במדינת ישראל עובדות בהתאם ללוח השנה הלועזי ולא לפי לוח השנה העברי. לפיכך אם נגמר חודש דצמבר והתחיל חודש ינואר יהיה עליכם להזדרז לעשות בדיקת החזר מס. הבדיקה יכולה לחשוף בפניכם מציאות שאותה לא הכרתם עד כה. אלפי שקלים שנגבו מכם שלא בצדק, כמובן שתהיו זכאים לקבל בחזרה.

בדיקת מס ניתן לבצע על דיווחים שהוגשו לרשויות המס בששת השנים האחרונות. לא ביצעתם את הבדיקה עם סיום השנים הקודמות? יהיה אפשר לבחון את זכאותכם גם בששת השנים שקדמו לשנת המס הנוכחית. אך לא ניתן לבצע את הבדיקה מעבר למגבלה הספציפית הזאת. מי שלא ידרוש את כספו במסגרת הזמן הקבוע בחוק, לא יהיה זכאי להם. למרות שמדובר על כסף שנגבה מכם שלא בצדק, יהיה עליכם להיות עם האצבע על הדופק בהקשר זה. 

איך מבצעים בדיקת החזר מס לשכירים?

באופן עקרוני ישנה אפשרות לבצע בדיקת החזר מס באופן עצמאי על ידי הגעה לפקיד השומה. אך במרבית המקרים מדובר על פרוצדורה מעייפת שלא תמיד תרצו לבצע אותה בעצמכם. האם זה אומר שיהיה עליכם לוותר על ההחזר שמגיע לכם מתוקף החוק? מן הסתם שלא. מה שתוכלו לעשות זה לפנות לחברה המתמחה בהחזרי מס לשכירים. אותה חברה תבצע את הבדיקה הנדרשת ואת הבחינה של המצב אל מול רשויות המס. מה שאומר שאתם רק תהיו אלה שיקצרו את הפירות ויקבלו את הכסף.

בדיקת החזר מס חינם יכולה להתבצע גם דרך אותן חברות מנוסות ומיומנות. התשלום על העבודה ייעשה רק אם תהיו זכאים לקבל החזר מסוים מרשויות המס. החברה תגזור כמה עשרות אחוזים מהסכום אותו תקבלו מרשויות המס. תזכרו כי בכל מקרה מדובר על סכום שלא ידעתם שתהיו זכאים לקבל אותו. לפיכך גם אם יקחו לכם כמה אחוזים מהסכום עדיין מדובר על דבר משמח. בסופו של יום שני הצדדים יכולים להיות מרוצים מהעניין הזה.

מי צריך לבצע בדיקה להחזיר מס?

הדעה הרווחת היא כי רק מי שבאמת צריך נדרש לעשות בדיקה לצורך החזר מס. אך לא פעם אנו שומעים על כאלה שמופתעים לטובה מכך שמגיע להם כסף. ההמלצה נוגעת לכולם, כל מי שעבד כשכיר יכול לעשות בדיקה פשוטה. הבדיקה היא בחינם, אז מה יש לכם להפסיד מלבצע אותה? ברגע שתגלו כי מגיע לכם כסף תוכלו להחליט איך לנהוג ומה לעשות. גם אם גיליתם כי אינכם זכאים, תוכלו להמשיך בדיוק מהנקודה שבה הפסקתם. בדיקת החזר מס חינם היא דרך מעולה להיות בטוחים שהמדינה אינה חייבת לכם כסף. אם המדינה חייבת לכם כסף, זה הזמן לדרוש אותו.

אך מי הם אותם שכירים שככל הנראה יהיו זכאים בוודאות להחזרי מס? מדובר על שכירים שבשנה החולפת או בשנים האחרונות התבצע שינוי בתנאי העסקתם. כאלה שהחליפו מקום עבודה, שכירים שיצאו לחופשה ארוכה או כאלה שלקחו ימי מחלה מרובים. כל השכירים הללו עשויים למצוא את עצמם זכאים לקבל החזר מס מהמדינה. אז מה אתם צריכים לעשות אם נדמה לכם שאתם זכאים להחזר מס? תערכו בדיקת החזר מס הכנסה על ידי חברה מנוסה. היא תדאג לשפוך אור על סימני השאלה שמעסיקים אתכם בסוגייה הזו.

לבדיקת זכאות להחזר מס
השאירו פרטים ובואו נדבר

מה צריך לדעת על בדיקת החזר מס?

 • בדיקות החזרי מס כמו בדיקת זכאות להחזר מס שבח צריכות להיעשות על ידי מומחים בתחום. הם יבחנו את המצב הקיים ויראו איך יהיה ניתן להפיק ממנו את מירב התועלת. רק אנשי מקצוע מיומנים עם ידע עשיר ידעו כיצד לבצע את הפעולות כמו שצריך. גם אם בא לכם להתנסות באופן עצמאי, תזכרו כי לא פעם מדובר על סכומי כסף גדולים למדי. העבירו את האחריות לאנשי מקצוע שמכירים את העולם הזה על בוריו.
 • אם לא קיבלתם החזר מס בשנה החולפת, זה לא אומר כי כך יהיה גם בשנה הבאה. בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה צריכה להיעשות באופן קבוע פעם אחת בשנה. גם אם נדמה לכם שאינכם זכאים לקבל דבר, תזכרו כי בסופה של הדרך המציאות תהיה אחרת. לא פעם השכירים שמקבלים החזרי מס יהיו מופתעים מהסכום שאותו המדינה חייבת להם.
 • לא מוותרים על בדיקת החזר מס, לא משנה מהי התחושה הפנימית שלכם. ברוב המכריע של המקרים מדובר על סכומים לא מבוטלים, כאלה שנפרשים על מספר שנים. מי שלא עשה בדיקת החזרי מס עד היום יכול לעשות זאת בקלות בעזרת מומחים בתחום. אחרי שתבצעו את הבדיקה פעם אחת תבינו כמה כסף הפסדתם עד כה. מדובר על סכומים לא מבוטלים, כאלה שאמורים להיות ברשותכם. 
 • תיאום מס עשוי למנוע פערים בכל מה שנוגע להחזרי מס בעתיד. אם יוצא לכם לעבוד ביותר מעבודה אחת חובה עליכם לבצע תיאום מס אפקטיבי. מי שלא יבצע את הפעולות הללו ימצא את עצמו במציאות בה הוא מפסיד סכומי כסף לא מבוטלים. אין טעם שרק באמצעות בדיקת החזר מס לשכירים תקבלו את הסכום שמגיע לכם.
 • למרות העלויות הכספיות שווה לבצע בדיקת החזרי מס על ידי חברה מנוסה ומיומנת. הסיבה לכך היא היותה של החברה בעלת ידע והבנה בתחום הספציפי הזה. לא בטוח שאתם תשיגו בדיוק את אותו הסכום שהחברה תשיג בשבילכם. בו בזמן היא עושה מאחורי הקלעים את כל העבודה הקשה והמסובכת. החברה תאפשר לכם לדעת בדיוק מהן הזכויות שלכם, זה שווה יותר מכל סכום.
 • לצד בדיקת ההחזר מרשות המסים ישנן עוד בדיקות נוספות שאפשר לעשות. אתם מבחינתכם אמורים לנסות למצות את כל הכלים ואת כל האופציות הניצבות לפניכם. יכול להיות כי החזרים אחרים למעט החזר מס מגיע לכם מטעם המדינה או מגופיה. חברה מיומנת תבצע את העבודה בשבילכם ותחזור עליכם עם כל התובנות. אל תעבדו קשה שיש צוות שמוכן לעשות זאת במיוחד בשבילכם. 
 
 
זקוקים לעזרה או ייעוץ?
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם
תוכן עניינים
למשרד רואה חשבון בבאר שבע
דרוש/ה מנהל/ת חשבונות
דרישות תפקיד
 1. הנהלת חשבונות מסוג 2 לפחות.
 2. יכולת עבודה בתנאי לחץ.
 3. יחסי אנוש טובים ותודעת שירות גבוהה.
 4. יתרון - ניסיון קודם.
 • המשרה מיועדת לנשים וגברים כאחד.
שלחו לי הודעה 🙂